RiverCreek

ul.Rezerwat 6  

86-061 Brzoza 

tel. 661 808 848

 

 

RiverCreek
ul. Sw. Marcin 29/8

61-806 Poznan

stacj. (61 ) 278 57 15 

tel. 696 662 412

 

 

 

 

Produkt, który chcemy państwu zaprezentować jest rzeczywiście przełomem w technologii WPC. 

 

Deska Rivercreek X-CGC - o co w tym w ogóle chodzi? 

 

Deska Rivercreek X-CGC to połączenie dwóch technologii, materiałów z włókien szklanych i węglowych oraz Polietylenu o wysokiej wadze molekularnej tzw. HMW HDPE. 

 

Deski Podłogowe wykonane z HMW-HDPE (high molecular weight - high density polyethylene). Deski wykonane są z Polietylenu o wysokiej wadze molekularnej. Dodatkowo wysoko zaawansowana inżynieria polimerowa doprowadziła do powstania produktu, którego główną cechą jest mimo wszystko obniżenie masy o około 20%, zwiększenie wytrzymałości na udary i uszkodzenia mechaniczne oraz zachowanie niesamowitej sprężystości. Deski wykonane są w technologii CGC (Carbon Glass Composite co oznacza, że ich skład wzbogacają włókna węglowe, oraz włókna szklane. Ma to niesamowity wpływ na wydłużenie żywotności, odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz zwiększenie sprężystości materiału. Udało się przy tym uzyskać efekt wielokolorowej powierzchni deski, i produkt ten niemalże w 100% oddaje strukturę naturalnego drewna, jednakże deska ta jest wielokolorowa w całym swym przekroju co sprawia, że nawet w trakcie intensywnego użytkowania nie mamy do czynienia ze ścieraniem zewnętrznej powłoki co szczególnie widać w przypadku desek powlekanych PCV.

 

Zachowane przy tym są wszelkie parametry antypoślizgowe tak jak w przypadku standardowego WPC o powierzchni szczotkowanej. Takie zastosowanie materiałów, pozwala obniżyć koszty produkcji desek pełnych o ponad 30% co zwiększa żywotność tarasu w niewyobrażalnym wręcz wymiarze, przy zachowaniu dotychczasowego poziomu cenowego. Udało się też ze uwagi na zwiększona wytrzymałość obniżyć profil deski do zaledwie 18,5 mm co cały system obniża do wielkości mniejszej niż 4,9 cm. Produkt przy tym jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia. Technologia ta wykorzystywana była dotychczas przede wszystkim do wytłaczania rur do wody pitnej w terenach o zwiększonej aktywności sejsmicznej i do rur o dużej średnicy, do dystrybutorów gazu i wykładzin kanałów ściekowych, co podkreśla jej niezawodność, i żywotność.

 

Dostawca tych rozwiązań jest japońska Grupa Mitsubishi Rayon posiada zarówno szereg rozwiązań opartych o polimery i włókna węglowe i wiele światowych koncernów korzysta z jej produktów rozciągający się od włókien węglowych do materiałów i wyrobów formowanych pośrednich opartych na włóknach węglowych.

 

Deski będą dostępne na rynku od 25 Października 2016 i będą występowały w standardowych długościach tj. 5,8m 2,9m i 1,4 m wymiary deski to zaledwie 18,5 mm grubości.

Zalety DESKI RIVERCREEK X-CGC

 

-zwiększona wytrzymałość na udary

-podwyższona elastyczność

-efekt wielokolorowej struktury drewna bez powlekania

-obniżona masa o około 20%

-niższa cena do produktów podobnej klasy

-produkt przyjazny dla środowiska

-obniżony profil deski do minimum w tym całego systemu

-zachowanie parametrów antypoślizgowych

-wydłużenie żywotności 

 

- CENA 1 m2 kompletnego SYSTEMU to zaledwie 289,99 zł uwzględniając oblistwowanie i klipsy startowe 

 

 

 

RiverCreek - tarasy i deski kompozytowe Poznań, Bydgoszcz