RiverCreek | 696 662 412 (Poznań) | 661 808 848 (Bydgoszcz) poczta@rivercreek.pl

Funkcjonalność i zastosowanie desek kompozytowych

20.02.2018 | Porady | 1 komentarz

Na wykorzystanie kompozytowych desek decyduje się coraz więcej osób. Ma na to wpływ na pewno ich ogromna wygoda, funkcjonalność i trwałość. Gdzie można je wykorzystać i dlaczego warto? Odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym tekście. Deski kompozytowe są obecnie bardzo modne. Nie ma się co dziwić, zachowują one urodę prawdziwego drewna, a przy tym są od niego dużo trwalsze.

Naturalne drewno jest podatne na wszelkiego rodzaju działania zewnętrzne – owady, uszkodzenia mechaniczne czy atmosferyczne. Dzięki właśnie tym właściwością możemy je stosować w naszych ogrodach i na podwórkach. Świetnie sprawdzą się one oczywiście na tarasach, ale również balkonach, pomostach czy przy oczkach wodnych i basenach.

Oczywiście największą popularnością cieszą się systemy tarasowe z desek kompozytowych. Nic dziwnego, jest to doskonałe rozwiązanie dla leniwych. Deski nie wymagają konserwacji, co jest ich ogromnym atutem. Nie będziemy więc musieli męczyć się z wszelkiego rodzaju impregnatami czy farbami, deski będą prezentowały się doskonale przez długi czas. Dodatkowo są one idealne do tego, aby stworzyć nowoczesny i luksusowy taras, który będzie dodatkową przestrzenią w naszym domu, gdzie będziemy mogli spędzić miło czas ze znajomymi i rodziną.

Proponowane rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w pobliżu wody. Można z nich wykonać mostek nad oczkiem wodnym lub powierzchnię otaczającą takie oczko czy basen. Deski są odporne na działania atmosferyczne, ale również na wodę. Nie odbarwią się ani nie zniszczą. Co więcej, są one wyjątkowo bezpieczne dzięki specjalnej antypoślizgowej nawierzchni! Deski kompozytowe można również wykorzystać na elewacji. Skutecznie będą one imitowały drewno zapewniając niepodważalne walory estetyczne, ale również wzmocnią one warstwę termoizolacyjną.