RiverCreek | 696 662 412 (Poznań) | 661 808 848 (Bydgoszcz) poczta@rivercreek.pl

Jak dbać o taras z desek kompozytowych?

28.03.2018 | Porady | 0 komentarzy

Deski kompozytowe są trwałe i odporne na wilgoć. Jednak pomimo swoich właściwości niezbędna okaże się odpowiednia ich pielęgnacja. Jak to robić w odpowiedni sposób, aby deski posłużyły nam przez długi czas? Wszystkie odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym wpisie!

Decydując się na taras wykonany z desek kompozytowych musimy być świadomi, że oczywiście będą one narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Poprzez swoją budowę wszystkie nieczystości gromadzą się zazwyczaj ryflach, czyli drążeniach dzięki którym powierzchnia tarasu nie jest śliska. Jeśli chcemy wyczyścić nasz taras poleca się szczególnie dwie metody.

Pierwszą z nich jest użycie szczotki, która pomoże nam pozbyć się zabrudzeń. Równie skuteczne okaże się wykorzystanie myjki wysokociśnieniowej. Pamiętajmy jednak, aby ciśnienie nie było większe niż sto bar, a odległość od powierzchni do dyszy nie powinna być mniejsza niż 40 centymetrów. Jednak dzięki odpowiedniemu ustawieniu dyszy bez większego problemu pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń.

Jeśli na powierzchni naszego tarasu pojawią się zacieki lub plamy jest to naturalne. Powinny zniknąć same z siebie po kilku tygodniach. Jeśli jednak chcemy się ich pozbyć wcześniej, możemy użyć specjalnych preparatów na bazie wełny stalowej lub płynem do naczyń, jednak najbardziej skuteczne okażą się wszystkie produkty przeznaczone bezpośrednio do czyszczenia desek kompozytowych, które skutecznie usuwają tłuszcz, węgiel, sadze czy różnego rodzaju trudne zabrudzenia.

Pamiętajmy, że kolor desek kompozytowych zmienia się przez pierwsze dwa miesiące. Dopiero po około 40-60 dniach użytkowania uzyskujemy odpowiedni odcień, który może różnić się o jeden ton od tego, który wybraliśmy. Aby kolor był równomierny warto pamiętać również o przestawianiu ustawionych na tarasie elementów.