RiverCreek

ul.Rezerwat 6  

86-061 Brzoza 

tel. 661 808 848

 

 

RiverCreek
ul. Sw. Marcin 29/8

61-806 Poznan

stacj. (61 ) 278 57 15 

tel. 696 662 412

 

 

 

 

 

 

Jeśli zamierzasz samodzielnie zbudować taras z desek kompozytowych, chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. Najczęściej pojawiające się pytania publikujemy poniżej razem z gotowymi odpowiedziami.

Co na taras, czyli jakie materiały potrzebne są do zbudowania metra kwadratowego tarasu?

 

System tarasowy River Creek wymaga na 1 m2

  • 6,3 m deski LSHD04;

  • 3-3,5 m legara;

  • 18 klipsów do montażu.

 

Jak wysoki będzie taras River Creek?

W zależności od sposobu ułożenia legara, wysokość gotowego tarasu będzie wynosić 52 mm lub 72 mm.

Jak daleko od siebie powinno się układać legary?

Na stabilnym podłożu (tzn. gdy legary przylegają do niego całkowicie) powinno się je montować w odległości nie większej niż 40 cm. Od zasady tej istnieją wyjątki. Na słupkach betonowych lub stalowych konstrukcjach rozstaw powinien być zmniejszony do maksymalnie 30 cm.

 

Jak utrzymywać taras w czystości?

 

System tarasowy River Creek nie wymaga stosowania specjalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji. Wystarczy systematycznie pozbywać się zabrudzeń, myjąc deski tarasowe wodą ze standardowymi detergentami, posługując się gąbką lub szczotką z miękkim włosiem. Jeśli to nie wystarczy, możemy zastosować nieco ostrzejsze środki, typu „aktywna piana”. Po wskazanym przez producenta czasie spłukujemy je pod ciśnieniem. Do mycia tarasu można używać myjki ciśnieniowej.

 

 

Czym spowodowane jest „łódkowanie” desek tarasowych i ich uginanie się?

Prawdopodobna przyczyna leży w nieprawidłowym montażu. „Łódkowanie” ma miejsce w przypadku nieprawidłowego wykonania poziomowania oraz legarowania tarasu. Jeśli zostaną one przeprowadzone fachowo, taras nie będzie się odkształcał nawet po wielu latach.

RiverCreek - tarasy i deski kompozytowe Poznań, Bydgoszcz